PŘÍBĚH PROJEKTU

SKVĚLE je mi V TĚLE...

Tak to jsem si řekla poprvé v životě paradoxně bezprostředně po porodu dcery. Do té doby jsem své tělo systematicky nenáviděla, dost jsem mu nadávala a hodně ho kritizovalo. Divím se, že se mnou mělo takovou trpělivost a nevypovědělo mi služby :-) díky Bohu za těhotenství, kdy jsem přibrala skoro 25kg (23,5 ale zaokrouhlujeme přeci nahoru, že).

Byla jsem jako velryba! Bylo teplo a horko a já se potila jako prasátko. Pořád jsem přibírala na váze a rodit o týden později, určitě bych atakovala 30kg s přehledem...jenže, i když jsem byla neskutečně veliká, široká, upocená, byla jsem přešťastná a nesmírně pyšná, že se ve mě tvoří nový život.

Rodila jsem fantasticky a hned po porodu bych klidně rodila znovu, citila jsem se poprvé v životě ve svém těle skvěle. JENŽE to brzy přešlo...nevěděla jsem, co se sebou dělat, najdenou mi přišlo, že jsem fakt tlustá, že v porodnici zůstala jen váha Viktorky a já si vezu domů 20kg nadváhy. Prsa mě tak bolela, že jsem probrečela noci, místo toho, abych spala, gůglovala jsem rady a návody, hledala jsem pomoc a nemohla se dopátrat nikoho, kdo by na tom byl stejně jako já. Facebook byl zaplněn usměvavými kamarádkami s kočárkem na procházce a já seděla doma, brečela a bála se ven, protože by dítě řvalo a já neměla nic na sebe, ani boty mi nebyly, jak se mi roztáhla klenba. 

Ze zoufalství jsem začala cvičit, zbytečně brzy a rychle, takže jsem si prodloužila šestinedělí kvůli krvácení. A pak už jsem toho měla plné zuby a začala shromažďovat informace, které by dávaly hlavu a patu a mohla jsem se podlě nich řídit. To bylo v roce 2012. Celé mé snažení vyústilo v sepsání knihy JSEM PO PORODU, která spatřila světlo světa v roce 2018 a její příběh stvoření si můžete přečíst zde :-)

Nic jsem od tohoto počinu nečekala, dělala jsem to vlastně pro sebe a pro maminky, které se cítí stejně jako já, mají rády logické a věcné informace, které dávají smysl. No a tyto maminky mi psaly moc hezké komentáře a zpětné vazby, co vylepšit pro příště a pak také dotazy, jestli nemám ke cvikům videa. To bylo asi první semínko, které zasadily reálné matky po porodu.

Vrhnout se na online program by mě vůbec nenapadlo bez Alžběty, se kterou jsme seděly na obědě a povídaly o životě a o našich možnostech, které nevyužíváme :) A to bylo září 2018. To píšu proto, že tento program opravdu není žádná rychlo kvaška. Rok jsme připravovaly a plánovaly a vymýšlely koncept, který bude inteligentní, smysluplný a zábavný. 

KONCEPT BY BYL...CO DÁL?

Vymyslet co a jak není zas až tak těžké, ale realizovat to, to už je jiná káva. Díky celému procesu tvorby knihy jsem věděla, jak důležité je dotahovat věci do konce a začít krok za krokem. Krok číslo jedna - téma - byl jasný: ŽENY PO PORODU. A to proto, že se jim věnuje žalostně málo pozornosti. Tedy, jejich tělu. JAKO BY PORODEM VŠE KONČILO...jenže já už vím, že PORODEM VŠE ZAČÍNÁ. I cesta k sebe-lásce, která zahrnuje i zbožňování vlastního těla po porodu!

Krok číslo dvě - natočit videa. Tohle byl, pochopitelně, stěžejní krok a největší ořech (oříšek je moc malý na to, co jsme plánovaly). Sehnat blázna, který do toho půjde a natočí 81 videí. Nechaly jsme si poradit od Světli, která je pro mne zárukou, že mi vše klapne a vybrali toho nejlepšího - teď už to vím! Jakube, díky!

Natáčeli jsme ve čtyřech (já, Betka, Jakub a Radka - nejlepší vizážistka) v horkém srpnu nonstop spolu a já jsem si slíbila, že o zážitcích z natáčení napíšu další knihu - román na pokračování. Díky tématu - tělo po porodu - tedy velmi citlivé téma, velmi emoční a hodně čistící jsme si všichni prošli většími či menšími emočními detoxy bez ohledu na to, jestli jsme chtěli :-)

Byla to reality šou jako vyšitá a když padla poslední klapka, byla jsem tak smutná, že jsem hned vymýšlela, co budeme natáčet příště! Pořád je mi po tom neskutečném zápřahu a tempu, které jsme dokázali všichni nasadit, smutno. Ale všechno má svůj konec! To, že jsem se na každém videu cítila skvěle měla na starost Radka, kouzelnice, která ze mne pár tahy štětcem vyčaruje princeznu. Díky, Radu!

NATOČENO A JEDE SE DÁL!

Jsem workoholik, ráda dělám věci sama a rychle a tak jsem se vrhla do úprav webu, mailingu, e-booků...a pak jsem se složila, když to nefungovalo...naštěstí mám Betku! Přijela, uklidnila mě, pustila mi návody na youtube a všechno hezky funguje, jak se můžete přesvědčit :-) A jestli ne, vím, na koho se obrátit :) Díky, Beti!

Postavit se před kameru a mluvit je něco úplně jiného, než schovat se za písmenka počítače. Ale pevně věřím, že díky tomu předám maminkám po porodu víc klidu a jistoty v sebe sama a v jejich instinkty. A to s humorem mi vlastním :-) 

Díky za Váš čas se čtením příběhu našeho/vašeho projektu...

Eva Behenská

 

JEDEN MUŽ A TŘI ŽENY zavření spolu v rozžhaveném ateliéru nonstop - skvělý námět na reality show. Hlavní role: Radka, Eva, Jakub, Alžběta